angle-leftangle-rightarea-chartbarsbike bookmark-ocalendarchallenge clock-ocodeenvelopefacebookfemalefileflag-checkeredflower globegoogle-plushashtaginstagramironmanlightbulb-omalemap-signsmapminusplusrunrunn searchsort-ascsort-descsortswim tabletachometertrophytwitteruserusersvenus-marswhatsapp

Overall Results -
Challenge Roth 2016

Ovr Gen Div Name # AG
1 1 1 Jan Frodeno2 M MPRO GER 00:45:2204:08:0602:39:1707:35:39
2 1 3 TEAM ARNDT - ALARMVERFOLGER 4073 RELAY 00:48:2204:24:5802:36:4907:53:20
3 2 2 Joe Dr. Skipper7 M MPRO GBR 00:52:3604:21:1102:38:5207:56:23
4 3 3 Nils Frommhold1 M MPRO GER 00:46:5904:17:3402:48:4907:57:49
5 2 4 HERRMANN RADTEAM 2 4012 RELAY 00:54:3704:20:2602:42:0607:59:54
6 4 4 Cyril Viennot5 M MPRO FRA 00:52:1904:21:5902:45:1408:02:44
7 5 5 Nick Kastelein17 M MPRO AUS 00:46:5704:19:3002:56:0108:05:03
8 3 7 SCHWEINEHUND RUDEL 4201 RELAY 00:48:2604:33:4602:49:5908:14:56
9 6 6 Tyler Butterfield3 M MPRO BER 00:48:5604:17:1703:08:4508:18:39
10 4 8 TEAM ARNDT - REVIER 4078 RELAY 00:54:5604:35:4802:45:3408:19:10
11 7 7 Fabian Rahn22 M MPRO GER 00:55:4404:33:0402:47:5508:20:11
12 8 8 Per Bittner4 M MPRO GER 00:49:0004:32:0102:57:2408:21:28
13 1 1 Daniela Ryf57 F WPRO SUI 00:49:1004:31:2802:57:3808:22:04
14 9 9 Jan Raphael6 M MPRO GER 00:48:5804:32:2603:00:4008:24:55
15 10 10 Tobias Heining13 M MPRO GER 00:48:5804:34:1303:00:1808:26:43
16 5 9 LAUFSTIL TEAM 1 4486 RELAY 00:55:5404:46:1502:42:3208:27:40
17 11 11 Marcel Bischof14 M MPRO GER 00:55:2004:38:3702:50:3108:27:48
18 12 12 Jordan Bryden3479 M MPRO CAN 00:48:2204:34:4403:01:3408:28:38
19 6 11 HINTEN-KACKT-DIE-ENTE 4218 RELAY 00:55:3504:53:1102:39:3408:31:32
20 7 12 LAUFGRUPPE WASSERSUPPE E.V. 4205 RELAY 00:55:2804:38:1702:55:5008:32:10
21 13 13 Julien Marcq43 M MPRO FRA 00:53:3704:41:5002:58:3408:37:21
22 8 14 HARDTSEEMAFIA TRIATHLON 03 4161 RELAY 00:46:0904:58:2902:50:2908:37:31
23 14 14 Thomas Naasz23 M 40 NED 00:55:2004:40:0003:00:0108:39:12
24 9 15 HAPADU TRIATHLON TEAM 4221 RELAY 00:57:5304:47:5002:53:3808:42:03
25 2 2 Carrie Lester52 F WPRO AUS 00:52:2304:42:4903:03:3708:42:13
26 15 1 Daniel Braun31 M 30 GER 01:02:4004:38:0202:58:5008:43:50
27 16 1 Waldemar Grichting112 M 40 SUI 01:00:5004:40:0402:59:5208:44:20
28 17 2 Rainer Aumann36 M 40 GER 00:56:0104:43:5503:03:1908:46:21
29 18 1 Lukas Krpec39 M 35 CZE 00:53:5004:46:1703:04:0608:47:31
30 19 3 Bob Brace117 M 40 AUS 00:55:4704:41:2803:06:4708:47:50
31 20 15 Henry Beck28 M MPRO GER 00:48:5404:32:3303:23:3508:48:30
32 21 2 Stefan Rauch159 M 35 GER 01:00:2904:44:3603:00:2708:48:45
33 22 4 Geir Omarsson115 M 40 ISL 01:00:5604:43:4303:00:1508:49:06
34 23 1 Daniel Rennertseder161 M 25 GER 00:55:1404:48:5902:59:3908:49:16
35 3 3 Yvonne Van Vlerken51 F WPRO NED 00:55:1404:40:2803:10:5708:49:35
36 24 2 Martin Pühler118 M 30 GER 00:55:3304:49:4803:00:3908:49:41
37 25 3 Steffen Frühauf38 M 35 GER 00:59:2204:40:3603:06:3108:49:56
38 26 2 Frederik Andersen182 M 25 DEN 00:57:4104:42:3303:04:5708:50:07
39 27 5 Paul Lunn154 M 40 GBR 01:00:5304:41:4803:05:0008:50:53
40 10 21 TEAM ARNDT - BRANDSCHUTZ 4074 RELAY 00:55:0204:39:0403:14:1508:51:08
41 4 4 Laura Siddall61 F WPRO GBR 00:55:3004:47:3103:05:4008:51:59
42 28 6 Bernd Hagen21 M 40 GER 00:55:3304:43:2903:09:4808:52:19
43 29 3 Jaime Azpeleta110 M 30 ESP 00:52:3004:50:4603:05:2908:52:51
44 30 4 Brodie Madgwick132 M 35 NZL 00:55:1804:49:5703:03:5708:53:19
45 31 5 Sébastien Jossi164 M 35 SUI 01:00:1104:41:3503:08:1408:53:28
46 11 24 TEAM ARNDT - SICHERHEITSTECHNIK 4079 RELAY 00:49:3304:48:3403:12:2308:53:32
47 32 16 Christian Jais12 M MPRO GER 00:55:1704:34:5403:20:0708:53:45
48 33 4 Lasse Ibert40 M 30 GER 00:56:1604:32:4503:21:4408:54:21
49 12 26 TEAM ARNDT - TOP EVENT 4081 RELAY 01:01:4004:38:2003:12:0508:55:13
50 34 7 Martin Muldoon45 M 40 IRL 01:00:5104:52:3502:58:2208:56:13